„Niech te święta tak wspaniałe,
będą całe jakby z bajek.
Niechaj gwiazda z nieba leci,
niech Mikołaj tuli dzieci.
Biały puch niech z nieba spada,
niechaj piesek w nocy gada.
Niech choinka pachnie pięknie,
no i radość będzie wszędzie.”

W tym magicznym czasie, wszystko się zmienia, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. W domach rozbłyskują magiczne światełka,

a stoły odświętnie ubrane, czekają na przybycie tych, których najbardziej kochamy. Dzieci z niecierpliwością wyczekują pierwszej gwiazdki na niebie, czekając z nadzieją na Świętego Mikołaja i na wymarzone prezenty. W naszych sercach gości dobroć
i troska o innych. Boże Narodzenie to czas radości, spokoju i spotkań w gronie bliskich. Niepowtarzalna atmosfera panuje
w przedszkolu i dzieci z grupy Misie przygotowują się do Świąt….

Ubierają choinkę, poznają zwyczaje i potrawy bożonarodzeniowe, wspólnie przygotowują kutię przedszkolną i ją degustują, śpiewają piosenki o choince oraz kolędy, wykonują prace plastyczne zgodne z tematyką świąteczną: składają obrazek w całość oraz ozdabiają bombkę,  którą zawieszą na choince w domu. Składają sobie życzenia świąteczne i noworoczne.