22 kwietnia przedszkolaki z grupy „Motylki” i „Biedroneczki” uczciły Dzień Ziemi barwnym korowodem, który przeszedł ulicami naszego miasta.
Z tej wyjątkowej okazji przygotowały wcześniej plakaty zachęcające do dbania o najbliższe otoczenie, kolorowe kwiaty
i emblematy.

Podczas zajęć w sali dzieci wzięły udział w różnorodnych eko-zabawach mających na celu promowanie postaw proekologicznych, uświadomienie dzieciom jak kruchy jest ekosystem planety ludzi i to , że dbając o planetę dbamy także o swoje zdrowie. Przedszkolaki przypomniały zasady segregowania odpadów, rozmawiały o tym, w jaki sposób na co dzień oszczędzać wodę i czym jest „czysta energia”. Dzieci wykonały także prace plastyczne związane z tematyką i wspólnie zorganizowały  wystawę dla rodziców. Mamy nadzieję, że dbanie o naszą planetę stanie się naturalnym nawykiem nas wszystkich. Pamiętajmy, że do poprawy stanu naszej planety nie potrzeba wiele wysiłku, czasami wystarczy zmienić kilka przyzwyczajeń.

MOTYLKI

BIEDRONECZKI