„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

Dzieci z grupy „Kotki” w dniu 24.11.2021r odwiedziły Bibliotekę Publiczną MOKSiR w Chełmku. Celem odwiedzin było spotkanie
z pluszowym misiem z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Panie z biblioteki serdecznie przywitały dzieci i zaprosiły do wspólnej zabawy z misiami małymi, dużymi, bardzo dużymi, wprost bajecznie kolorowymi a każdy z nich był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki poznały historię powstania pluszowej zabawki- misia. Dzieci na podstawie ilustracji odgadywały tytuły bajek o misiach oraz rozpoznawały misiowych bohaterów z książek i filmów. Wszystkie przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach przygotowanych przez panie z biblioteki. Były to zabawy z chustą animacyjną, wiersze, tańce, piosenki, zagadki o tematyce misiowej Chętne dzieci mogły skosztować pyszne „małe co nieco” – przysmaku misiów – miodku z herbatniczkiem. Na koniec przedszkolaki wykonały sobie zdjęcia w misiowej fotobudce.

Po pełnej uśmiechu, ogromu radości zabawie, dzieci podśpiewując poznane piosenki, wróciły do przedszkola. Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka.