Dzieci z grupy ,,KOTKI” w czwartek 3 marca gościły w bibliotece szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciu pt. ,,Czytelnicze wyzwania” przygotowanym i przeprowadzonym przez panią bibliotekarkę Izabelę Tołwińską. Dzieci miały okazję poznać zawód bibliotekarza, zaznajomić się z zasadami panującymi w bibliotece oraz dowiedzieć się, jak można   w niej spędzić czas. Przedszkolaki z zainteresowaniem rozglądały się po jej wnętrzu, podziwiając półki ze zbiorami oraz obejrzały dostępne w „Biblioteczce Przedszkolaka” pozycje książkowe dla przedszkolaków. „Kotki” z zaciekawieniem wysłuchały czytaną przez panią bibliotekarkę bajkę pt. ,,Gucio się obraża” oraz fragment książki pt. ,,Baśnie z Krainy Nudzimisiów” Rafała Klimczaka.

Na zakończenie pani Izabela zachęcała dzieci do częstszego wypożyczania bajek i książeczek nie tylko do domu ale także do sali przedszkolnej.

Wizyta ta dostarczyła dzieciom wielu wrażeń.

Dziękujemy pani Izie za to ciekawe spotkanie!