W ramach projektu edukacyjnego Kubusiowi Przyjaciele Natury, nasze przedszkolaki z grupy „Motylki” uczestniczyły w zajęciach promujących zdrowe odżywianie – Dbam o siebie – jem warzywa i owoce. Zajęcia rozpoczęły się filmem pt. „Dbaj o ruch i odżywianie, bo bieganie i skakanie to energii wyzwalanie”, który miał na celu zwrócić uwagę dzieci na znaczenie aktywności fizycznej dla zdrowia.
Z kolei bajka pt. „Witaminki” poruszała temat substancji zawartych
w pożywieniu,
które sprawiają, że nasze ciało rozwija się prawidłowo, rośnie i ma energię do działania.

„Motylki” zapoznały się z piramidą zdrowia dla dzieci, której podstawą jest właśnie aktywność fizyczna, dowiedziały się, które witaminy są najważniejsze w  diecie każdego dziecka, a także o konieczności codziennego spożywania 5 porcji warzyw i owoców. Podczas zajęć przedszkolaki poznały pojęcie „zapylaczy” czyli owadów, które przenoszą pyłki między kwiatami, dzięki czemu powstają owoce.
Zajęcia zakończyły się wykonaniem karty pracy. Kolejny raz nasze „Motylki” w atrakcyjny i ciekawy sposób poszerzyły swoją wiedzę razem z „Kubusiem”.