Zajęcia logopedyczne w naszym przedszkolu prowadzi neurologopeda
mgr Wioletta Suska.

Terapia logopedyczna odbywa się każdego dnia. Zajęcia prowadzone są indywidualnie oraz w formie zajęć grupowych.

05.05.2022’ grupę „Słoneczka” odwiedziła z zabawami logorytmicznymi
p. Wiola. Przedszkolaki  siedzą na dywanie, a logopeda prosi je o naśladowanie ruchów wykonywanych przez niego w czasie opowiadania historyjki. Wszystkie ruchy i okrzyki prowadzącego są natychmiast powtarzane przez dzieci, a długość ich trwania jest określona czasem potrzebnym do uzyskania jednolitego brzmienia.

” Wielki  Indiański Wódz  Awa Kawa”.

Pląs rytmiczno- ortofoniczny, zabawa logorytmiczna.

Za górami, za lasami, w dalekiej indiańskiej wiosce, w wielkim wigwamie, spał sobie wódz Awa Kawa. Spał i głośno chrapał /dzieci naśladują chrapanie/.  Nadszedł ranek, słonko zaczęło świecić, więc wódz się budził. Otworzył oczy, ziewnął/aaaaa/, przeciągnął się/ przeciąganie/ i postanowił pojeździć na swoim koniu. Wsiadł na niego i powoli ruszył stępa /dzieci  uderzają  się lekko i powoli rytmicznie ,na przemian w lewe i prawe udo/. Rozglądał się na lewo, na prawo /dz.obracają głowę/. Przyspieszył, minął krzaki /dz. naśladują odgłos/sz,sz,sz,/, jedzie dalej, ominął 3 przeszkody /dz. uderzają w kolana licząc 1,2,3/. Przejechał przez most /dz. uderzają się w pierś zaciśniętymi pięściami, odgłos jest głuchy/. Patrzy, a tu z prawej strony w rzece kąpią się panie, które zapiszczały/A!A!A!A!A/.  Wódz przyspieszył, przejechał przez błoto /dz. uderzają w nadęte powietrzem policzki- odgłos bulgotu/, obejrzał się do tyłu, a tu za nim podążają szybko panowie krzycząc/U,U,U,U/. Wódz ucieka, przez błoto, przez krzaki, przez most. Za nim podążają z głośnym okrzykiem Indianie /O,O,O/ /dz. naśladują  indiański okrzyk z dłonią na ustach/. Nagle na okrzyk wodza koń ruszył galopem /dz.uderzają  szybko rękoma po udach/. Przez krzaki, przez błoto, przez most, przez przeszkody, wreszcie dojechał do swojej wioski. Awa Kawa siadł z konia, który zmęczony parsknął/ prr,/ poszedł do swojego wigwamu i zmęczony zasnął /chrapanie/.  

Dziękujemy p. Wioli za wspaniałe zabawy i opowieści o swoim zawodzie, a rodziców zapraszamy do zabawy Wielki Indiański Wódz Awa Kawa.