Przedszkolaki z grupy „Misie” obchodziły Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Była to doskonała okazja do realizacji ciekawych i rozwijających zajęć uzupełniających wiedzę dzieci na temat praw najmłodszych obywateli.

Z tej okazji dzieci zapoznały się m.in.  z wierszem M. Brykczyńskiego „Prawa Dziecka”.  Podzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat praw dziecka (powodami do szacunku, godności, miłości do drugiego człowieka, uśmiechu, radości oraz tym, co może powodować, że są smutne, co sprawia im przykrość).  
Rozpoznawały sytuacje, kiedy dochodzi do łamania praw. Słuchały i bawiły się przy utworze „Piosenka o prawach dziecka”.  Podsumowaniem zajęć było stworzenie Kodeksu Dobrego Przedszkolaka o prawach i obowiązkach dziecka oraz indywidualne  prace plastyczne przedstawiające Prawa Dziecka.