W dniu 01.12.2021r. w Przedszkolu w grupie „Misie” odbyło się niecodzienne wydarzenie. Tego dnia, w galowym stroju, na spotkanie z dziećmi przybył tatuś Jasia, pan Patryk pracownik kopalni KWK Janina Libiąż. Nasz gość wprawił wielkie zdumienie przedszkolaków, które po raz pierwszy na własne oczy mogły zobaczyć prawdziwego górnika.

Podczas spotkania dzieci miały okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika. Dowiedziały się, w jaki sposób wydobywany jest węgiel i jak bardzo jest potrzebny w codziennym życiu. Najmłodsi zapoznali się z takimi pojęciami jak: czako, kilof, kombajn, spąg, ocios.

Nasz gość odpowiadał na liczne pytania dotyczące kopalni, sprzętu górniczego, i oczywiście swojego stroju.

Najwięcej entuzjazmu wzbudziło oglądanie bryłek węgla przez dzieci, a pobrudzone nim rączki i noski wywołały wiele śmiechu.

Z okazji święta Barbórki Panu Patrykowi i wszystkim Górnikom
życzymy wszystkiego najlepszego.