W poniedziałek, 20. czerwca dzieci z grupy ,,Motylki” oraz „Biedronki” wyruszyły na wycieczkę do laboratorium chemicznego w Szkole Podstawowej
nr 2, znajdującej się na ul. Piłsudskiego.
Przedszkolaki brały udział w warsztatach wyrobu ozdobnych mydełek oraz eksperymentach ukazujących właściwości mydła.

Dzieci z niezwykłym entuzjazmem i podekscytowaniem przystąpiły do pracy, wybierały zapach, kształt i kolor mydełka. Zajęcia te przyniosły im wiele radości, podobnie jak sam efekt końcowy – pięknie zapakowane mydła powędrowały z przedszkolakami do domu. Poza doskonałą zabawą, była do wspaniała okazja do rozwijania ciekawości poznawczej i kreatywności dzieci. ,,Motylki” zwiedziły również zaplecze pracowni biologicznej oraz bibliotekę szkolną. Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Nalepie za zorganizowanie tej niezwykłej lekcji chemii i warsztatów mydlarskich oraz Pani Marioli Krzeczkowskiej za zaproszenie
i możliwość odwiedzenia biblioteki!

MOTYLKI

BIEDRONKI