W poniedziałek, 03. października w grupie ,,Motylki” odbyła się degustacja wyjątkowo zdrowych przysmaków.
Podczas zajęć dydaktycznych przedszkolaki dowiedziały się ciekawostek na temat owoców, które można spotkać jesienią w sadzie oraz tych, które określa się mianem ,,egzotycznych”.

,,Motylki” określały okazy owoców za pomocą przymiotników, porównywały cechy, takie jak: kolor, kształt, wielkość, a także wygląd pestek.  Uczestniczyły również w zagadkach – rozpoznawały owoc za pomocą zmysłu dotyku, węchu i smaku. Następnie, po dokładnym umyciu owoców oraz rąk, dzieci ubrane w fartuszki, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa,
przystąpiły do pracy – każde z nich wykonało swojego owocowego szaszłyka. Zajęcia kulinarne sprawiły naszym ,,Motylkom” wiele radości, z kolei kosztowanie samodzielnie przygotowanego smakołyka dostarczyło, poza satysfakcją, również dużo witamin!