24 listopada 2022r w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość ,,Pasowania na Przedszkolaka”. Bohaterami były dzieci 3-4 letnie z grupy ,,Zajączki”, które dopiero zaczęły przygodę z przedszkolem. W uroczystości wzięli udział zaproszeni Rodzice oraz wicedyrektor Iwona Bochenek.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Występując przed publicznością dzieci wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą.

Dzieci odświętnie ubrane zaprezentowały przed gośćmi program artystyczny, któremu towarzyszyło wiele emocji związanych z pierwszym występem. Atmosfera wzruszenia udzieliła się wszystkim szczególnie podczas wypowiadania słów przyrzeczenia:

Ja przedszkolak dzielny

Będę zawsze uśmiechnięty

Będę słuchał swoje panie

I zjadał całe śniadanie

Będę grzecznie się bawił i pilnie uczył

Żeby mamy i taty nie zasmucił

Punktem kulminacyjnym było uroczyste pasowanie każdego dziecka na przedszkolaka poprzez symboliczne położenie „pióra -zajączka” przez panią wicedyrektor na ramieniu dziecka. Była to wzruszająca chwila dla dzieci i ich rodziców. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy pasowania oraz upominki.

Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć

– Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

Gratulujemy naszym wspaniałym przedszkolakom!