Pochyla się sosna ku sośnie i szumi…
A o czym? O wiośnie,
że wiosna wędruje po dróżkach
i czasy wyczynia jak wróżka.
Gdy wiosna uśmiechem zabłyśnie,
to z ziemi wyrasta przebiśnieg.
Gdzie stanie, w tym miejscu za chwilę
pojawia się śliczny zawilec.
Gdy wita się z wiosną leszczyna
to wiosna jej kotki przypina.
Stanęła dziś wiosna nad klonem
i klon ma już pączki zielone.
A dąb się ogromnie złości i też zielenieje … z zazdrości.

21 marca w naszym przedszkolu świętowaliśmy „Pierwszy Dzień Wiosny”. Tego dnia wszystkie dzieci przybyły do przedszkola ubrane na zielono. Na przedszkolaków czekało tego dnia sporo atrakcji, m.in. spożywanie zielonego soku, jedzenie zielonych warzyw i owoców a nawet zielonego ciasto. Pani Iza zaprosiła także wszystkie grupy za zajęcia wiosenne do szkolnej biblioteki. Dzieci przypomniały sobie pierwsze oznaki wiosny, zwierzęta budzące się z zimowego snu. Na koniec na dzieci czekały zagadki przygotowane przez Panią Izę. Wszystkie dzieci z radością przywitały tę kolorową porę roku podczas zabaw oraz spacerów na które wybrały się połączone grupy przedszkolaków.

SÓWKI

MOTYLKI

BIEDRONKI

SŁONECZKA

PSZCZÓŁKI

KOTKI