Pamiętasz swoją pierwszą wizytę w bibliotece? Spacer po obowiązkową lekturę szkolną… poszukiwanie podniszczonej okładki w rzędach starych regałów… Twoje dziecko dziś wyniesie z takiej wizyty zupełnie inne wspomnienia.

Biblioteki, a często bardziej mediateki, poszły z duchem czasu i poza możliwością spotkania z literaturą oferują znacznie więcej. Nowoczesne przestrzenie, interaktywne pomoce naukowe, wciąż uzupełniane półki z nowościami wydawniczymi oraz cały szereg spotkań i wydarzeń zachęcają do odwiedzin już od najmłodszych lat.

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. We wtorek 10 maja „SŁONECZKA” wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej w Chełmku. W bibliotece przywitała dzieci pani bibliotekarka p. Bogusia i zaprosiła do zwiedzania. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach, a szczególnie książeczkom dla dzieci. Bardzo spodobały się im kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Pani Bogusia opowiedziała o bibliotece, o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły, jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od pani zakładkę do książki. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej.