27. marca przedszkolaki z grupy ,,Motylki” gościły swoich najbliższych na spotkaniu wielkanocnym.
Starszaki najpierw muzycznie przywitały zebraną na sali gimnastycznej publiczność poprzez krótki taniec,
a następnie przedstawiły inscenizację pt. ,,Wielkanoc u Babci i Czerwonego Kapturka”.
Narratorzy opowiadali historię, w której występowały kurki, kurczątka, zajączek, Czerwony Kapturek, babcia oraz dziadek.
Z bajki tej wypływał morał, by w zawirowaniu świątecznych przygotowań,
nie zapomnieć o tym co jest najważniejsze w tym czasie – o miłości i chwilach spędzonymi z najbliższymi.
Po zaśpiewaniu piosenki o wielkanocnym stole i złożeniu życzeń, dzieci zaprosiły swoich gości na warsztaty.
Wykorzystując drewniane jajka i przygotowane różnorodne materiały plastyczne – kredki, wstążki, włóczki, naklejki i inne ozdoby,
,,Motylki” wraz z rodzicami stworzyły przepiękne dekoracje wielkanocne.
Wszyscy wykazali się starannością, a także niezwykłą kreatywnością, były to bardzo mile spędzone chwile,
które z pewnością zapadną w pamięć nie tylko najmłodszym.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za tak liczne przybycie oraz składamy serdeczne życzenia
z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych – dużo zdrowia,
samych powodów do radości, miłych chwil z najbliższymi,
a także smacznego jajka i mokrego dyngusa!

wychowawcy grupy ,,Motylki”