ochrona danych osobowych

 OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

KONTAKT

Samorządowy Zespół
Szkolno-Przedszkolny nr 2
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 2
Chełmek, ul. Brzozowa 9
 tel./fax 33 846 12 97
kadry@szspchelmek.pl 

konto bankowe
Bank PKO BP
77 1020 2384 0000 9202 0218 3556 

Inspektor Danych Osobowych

668 620 696

 

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 74 gości 
Home
MARSZ EKOLOGICZNY PDF Drukuj Email

15 października „starszaki”z naszego przedszkola wzięły udział w marszu ekologicznym dotyczącym zanieczyszczenia i ochrony powietrza.

Z tej okazji przedszkolaki, z pomocą swoich wychowawców i rodziców, przygotowały okrzyki oraz transparenty, w których zachęcały do ochrony środowiska: do segregowania odpadów, do stosowania ekologicznego opału, do szanowania lasów, zasobów wodnych i powietrza.

Więcej…
 
KOTKI NA PIERWSZYM SPACERZE PDF Drukuj Email

"Jesień"

Jesień- czarodziejka, złota,

dobra gospodyni-

w sadzie, lesie,  polu

cuda, cuda czyni.

Liście buka na czerwono

maluje od rana.

Więcej…
 
ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE KWIATUSZKI PDF Drukuj Email

Realizując Międzynarodowy Projekt Edukacyjny pod hasłem: Piękna Nasza Polska Cała, w grupie Kwiatuszki zostały przeprowadzone zajęcia otwarte dla rodziców, pod hasłem: Biała   i czerwoną wstęga. Dzieci poznały mapę Polski i położenie najważniejszych miast w kraju, utrwaliły swoją wiedzę o  symbolach narodowych.Każdy przedszkolak mógł potrzymać prawdziwą flagę naszego państwa i poczuć się prawdziwym Polakiem.

Więcej…
 
JAK RUMCAJS CYPISKA URATOWAŁ PDF Drukuj Email

W dniu 11 października 2018r. dzieci 5- i 6-letnie, wraz z wychowawcami, wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku. Obejrzały tam przedstawienie  pt. „Jak Rumcajs Cypiska uratował” zaprezentowane przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu.

Twórcy Narodowego Teatru Edukacji wraz z dzielnym Rumcajsem zabrali widzów na ekscytującą wycieczkę w głąb niesamowitego Rzacholeckiego Lasu.

Więcej…
 
ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE MOTYLKI PDF Drukuj Email

W dniu 10. 10. 2018r , w grupie dzieci 5-letnich odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematem zajęć były jesienne zmiany w przyrodzie. Dzieci wypowiadały się na temat sposobów przygotowywania się do zimy przez zwierzęta. Przedszkolaki uczestniczyły także w szeregu ćwiczeń z zakresu przygotowania do nauki czytania, w szczególności analizy i syntezy słuchowej.

Więcej…
 
PSZCZÓŁKI W SALONIE KOSMETYCZNYM PDF Drukuj Email

W dniu 10.10.2018 roku dzieci z grupy „Pszczółki” odwiedziły salon kosmetyczny Natural Beauty. Podczas wizyty przedszkolaki dowiedziały się na czym polega zawód kosmetyczki. Ponadto poznały zabiegi, jakie można wykonać w takim miejscu oraz obejrzały różnego rodzaju sprzęty, którymi dysponuje salon. Dzięki profesjonalnej aparaturze zmierzyły także poziom nawilżenia swojej skóry. Cała grupa wspólnie ustaliła, że praca kosmetyczki to bardzo ciekawy zawód. Na koniec wizyty „Pszczółki” otrzymały słodki upominek.

Więcej…
 
EKO PATROL W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email

      Dnia 8 października 2018r. Ekopartrol z Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach odwiedził nasze przedszkole. Dzieci zobaczyły, jak inspektorzy badają jakość powietrza oraz dowiedziały się, jak powstaje „smog” i co robić, by go nie wytwarzać. Spotkanie było okazją do odwiedzenia mobilnego laboratorium zainstalowanego na elektrycznym samochodzie. Starszaki otrzymały instrukcję, w jaki sposób badać jakość powietrza i odnotowywać zanieczyszczenie na specjalnie przygotowanych plakatach.

W grupie „Misie” badanie jakości powietrza jest uproszczone ze względu na zainstalowany w sali Oczyszczacz Powietrza. Przedszkolaki z ogromnym przejęciem obserwowały przelot pokaźnych rozmiarów „drona” z aparaturą pomiarową na pokładzie.

To wydarzenie na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Spotkanie zorganizowały panie: Eliza Pędziałek – Krysta i Jolanta Wolna. Bardzo dziękujemy.

Więcej…
 
STOP SMOG PDF Drukuj Email

Dzieci z grupy SŁONECZKA wzięły udział w zajęciach edukacyjnych dotyczącej problemu zanieczyszczenia powietrza.

SLONECZKA poznały właściwości powietrza, dzięki licznym doświadczeniom zrozumiały co to jest SMOG i skąd się bierze. Mali pogromcy smogu dowiedzieli się: jaki wpływ ma smog na zdrowie człowieka, jak żyć, by nie wytwarzać smogu oraz jak zachować się w przypadku alarmu antysmogowego, jakie szkodliwe skutki może powodować i w jaki sposób przeciwdziałać powstawaniu chorobotwórczych gazów.

Więcej…
 
ZAPASY NA ZIMĘ PDF Drukuj Email

W piątek dzieci z grupy „SŁONECZKA” przygotowywały zaprawy na zimę. Dzieci robiły pyszny kompot ze śliwek, jabłek i gruszek oraz konserwowe ogórki i paprykę. Gotowe przetwory zostały umieszczone w kąciku przyrody. Własnoręczne przygotowanie zapraw dało dzieciom wiele radości i było świetną okazją do podsumowania zdobytej wiedzy o warzywach i owocach zbieranych jesienią.

Więcej…
 
PSZCZÓŁKI POZNAJĄ OWOCE I WARZYWA PDF Drukuj Email

4 października dzieci z grupy PSZCZÓŁKI utrwalały swoją wiedzę o warzywach i owocach. Od samego rana uczestniczyły w zabawach odnoszących się do tej tematyki: dobierały się w grupy różnego rodzaju owoców, oglądały ich przekroje i budowę a także jeździły „warzywnym” pociągiem. Podsumowaniem zajęć było wyjście na spacer do pobliskich ogródków działkowych, gdzie dzięki uprzejmości właścicieli, dzieci mogły zobaczyć drzewa owocowe oraz grządki z warzywami.

Więcej…
 
JESIEŃ NA OGRÓDKACH DZIAŁKOWYCH PDF Drukuj Email

28 września SŁONECZKA wybrały się  na spacer do ogródków działkowych, by obserwować jak wyglądają działki jesienną porą oraz jak przygotowuje się je do zimy. W trakcie spaceru dzieci rozpoznawały znane warzywa i owoce. Dzieci do przedszkola przyniosły podarowane przez działkowców owoce i warzywa.

Więcej…
 
JEMY OWOCE-ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE MISIE PDF Drukuj Email

26 września w grupie „Misie” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Na podstawie wiersza „Jedzmy owoce” przedszkolaki poznały małą i wielką literę „O,o”, dzieliły podane wyrazy na sylaby, głoski, budowały zdania, przeliczały ilość słów w zdaniu, wyróżniały głoski w nagłosie, wygłosie i śródgłosie, próbowały odczytywać napisy.

W czasie zajęć rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech, ich aktywności, koncentracji, uwagi oraz zasobu wiadomości i umiejętności.

Więcej…
 
DRZEWO PAMIĘCI PDF Drukuj Email

Nasze przedszkole bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”, który jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji 28.09.2018 r. w grupie „Pszczółki” odbyły się zajęcia związane z tą tematyką. Następnie na terenie ogrodu przedszkolnego dzieci zasadziły „Drzewo Pamięci”, które będzie stanowiło zarówno dla przedszkolaków, rodziców, ale i całego miasta symbol życia i wolności.

Więcej…
 
POCZYTAJ MI ... PDF Drukuj Email

Dzisiaj dzieci z w grupy „Biedronki”, „Słoneczka” i „Motylki” odwiedziła położna Mariola Duliban , która w ramach projektu głośnego czytania zaprezentowała przedszkolakom utwory „Katar” Jana Brzechwy oraz utwór Hanny Lachockiej „Jak choruje Elemelek, jak go leczą przyjaciele”.

          Na podstawie tych utworów pani Mariola porozmawiała z dziećmi na temat

                            „ Jak właściwie dbać o swoje zdrowie” oraz przybliżyła tajniki swojej pracy.

Więcej…
 
PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA- KWIATUSZKI PDF Drukuj Email

Realizując "Międzynarodowy Projekt Edukacyjny" Piękna Nasza Polska Cała" dzieci z grupy Kwiatuszki zrealizowały 12i13 punkt projektu uczestnicząc w ogólnopolskiej akcji" Napisz kartkę Bohaterom",oraz wykonanie kartki swojej miejscowości. Na zajęciach rysowały kolorowe obrazki na kartkach pocztowych dla dzielnych żołnierzy,i ozdabiały pocztówkę swojej  miejscowości. W piękny słoneczny dzień dzieci wybrały się na wycieczkę na pocztę,celem wysłania listów.

Więcej…
 
SŁONECZKA GRILUJĄ W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM PDF Drukuj Email

W środę 26 września SŁONECZKA–  spędziły  razem  czas  na placu zabaw przedszkola – a Rodzice ustawili stoły oraz grilla, na którym  smażyły się kiełbaski. Pogoda dopisywała dlatego też i zabawa była znakomita. Dzieci bawiły się beztrosko w swoje ulubione zabawy bieżne, z piłkami, w piaskownicy  oraz różnorodne zabawy podwórkowe.

Kiedy wszyscy zasiedli do wspólnego stołu, na twarzach dzieci gościł uśmiech, a rozmowy z rodzicami były okazją do zacieśniania więzi  w grupie.

Więcej…
 
SPOTKANIE Z POLICJANTEM PDF Drukuj Email

W dniu 26.09.2018 o godz. 9:00 w naszym przedszkolu zagoszczą policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku.

Tematem spotkania bedzie

„BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA”   

Więcej…
 
„MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY” PDF Drukuj Email


Dzieci z grup „Pszczółki” oraz „Kwiatuszki” biorą udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym pt. „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Projekt ten jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2018/2019. Ma on na celu między innymi:

  • zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom,
  • wprowadzenie dzieci w świat literatury,
  • budzenie zaciekawienia książką przez zabawy,piosenki, twórczość plastyczną,
  • przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych,
  • kształcenie u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego.
Więcej…
 
ZBIERAMY KASZTANY I ŻOŁĘDZIE PDF Drukuj Email

 

 

W naszym przedszkolu trwa zbiórka kasztanów i żołędzi, które można przynosić do 15.10.2018. Zebrane kasztany i żołędzie zostaną przekazane do „KOŁA ŁOWIECKIEGO DANIEL”. Wiele leśnych przyjaciół otrzyma dzięki temu pożywienie w okresie zimy. Wszystkim przedszkolakom dziękujemy za włączenie się do naszej akcji.  

                      

 
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA PDF Drukuj Email

20 września to dzień ważny dla przedszkolaków w całej Polsce. Kilka lat temu Sejm przyjął bowiem uchwałę ustanawiającą 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto powstało po to, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci, ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. 

Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach.

Więcej…
 
PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA PDF Drukuj Email

Wiek przedszkolny to właściwy czas na rozbudzenie w dziecku świadomości kim jest i skąd pochodzi. W nowym roku szkolnym w naszym przedszkolu będzie realizowany Międzynarodowy Projekt Edukacyjny " Piękna Nasza Polska Cała". Honorowy patronat nad Projektem objęli: Ministerstwo Kultury i dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacyjne " Bliżej Przedszkola", Wydawnictwo Edukacyjne MAC.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 13