ochrona danych osobowych

 OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

KONTAKT

Samorządowy Zespół
Szkolno-Przedszkolny nr 2
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 2
Chełmek, ul. Brzozowa 9
 tel./fax 33 846 12 97
kadry@szspchelmek.pl 

konto bankowe
Bank PKO BP
77 1020 2384 0000 9202 0218 3556 

Inspektor Danych Osobowych

668 620 696

 

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Home
WYSTĘP DLA STOWARZYSZENIA „RODZINA KOLPINGA” PDF Drukuj Email

Dzieci z grupy „Biedroneczki” zaprosiły panie ze Stowarzyszenia „Rodzina Kolpinga” w Chełmku na spektakl pt. „Dziewczynka z zapałkami” wprowadzając gości w świąteczny nastrój. Przedstawienie bardzo podobało się zaproszonym gościom. Przedszkolaki zostały nagrodzone owacjami na stojąco i słodkim poczęstunkiem.

Po występie dzieci i seniorki uczestniczyły we wspólnych zabawach ze śpiewem, jak: „Piosenka powitanka”, „Kółko graniaste”, „Boogie-Woogie”, „Taniec przytulaniec”. Atmosfera była wspaniała. I mali i duzi bawili się znakomicie.

Więcej…
 
KARNAWAŁOWE SZALEŃSTWO PDF Drukuj Email

 

W dniu 10 stycznia 2019r. nasze przedszkole zamieniło się w magiczne miejsce. Rano do przedszkola przyszły księżniczki, motylki, piraci oraz inni bohaterowie bajek i baśni.

 

W czwartek bowiem odbył się bal karnawałowy. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, pełną pięknych kolorowych ozdób oraz balonów.

 

To w niej zebrały się wszystkie dzieci wraz z nauczycielami, by z radością oraz uśmiechem na twarzy uczestniczyć w konkursach i niespodziankach zaproponowanych przez wodzireja.

 

Przedszkolaki wracały do domów uśmiechnięte i pełne niesamowitych wspomnień.

Więcej…
 
MISIE GOSZCZĄ BABCIĘ I DZIDKÓW PDF Drukuj Email

W grupie „Misie” 9 stycznia odbyło się spotkanie Babć i Dziadków z wnuczętami. Przedszkolaki przedstawiły bajkę oraz recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Oglądając małych aktorów, serca wypełniały się dumą i wzruszeniem.

Po programie artystycznym dzieci wręczyły zaproszonym gościom upominki. Kiedy już trema i emocje opadły wszyscy usiedli do pysznego poczęstunku. Dzieci cieszyły się, że mogły ugościć swoich najbliższych, którzy nie zawiedli i przybyli licznie. Uścisków i całusów była moc.

Więcej…
 
Życzenia PDF Drukuj Email

 

Drodzy nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi

oraz dzieci i rodzice:

Każdy z nas ma na tyle dużą dłoń,

że może z niej uczynić Betlejem.

Każdy z nas ma na tyle ciepłe serce,

że może przyjąć nowo narodzoną miłość.

Do tego wystarczą tylko wiara i nadzieja,

a miłość przyjdzie sama.

Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru
przyniesie spokój i radość.
Każda chwila Świąt Bożego Narodzenia
niech żyje własnym pięknem,
a Nowy Rok obdaruje każdego
pomyślnością i szczęściem.

 

Radosnych Świąt!

 

życzy Dyrekcja Przedszkola

  

 

 
SPOTKANIE PRZY CHOINCE W GRUPIE SŁONECZKA PDF Drukuj Email

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy.
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich.
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski…”

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. To w te dni, kiedy iskrzą się lampki choinkowe odkrywamy sens życia. Ze świętami związane są tradycje, a jedną z nich jest wspólne dzielenie się opłatkiem. W przedświąteczny piątek 21.12.2018r. w grupie Soneczka, odbyło się spotkanie opłatkowe z rodzicami. Przebiegało ono w niezwykle ciepłej, choć grudniowej atmosferze.

Więcej…
 
ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE W GRUPIE BIEDRONECZKI PDF Drukuj Email

18 grudnia dzieci z grupy „Biedroneczki” zaprezentowały swoim rodzicom z okazji świąt Bożego Narodzenia inscenizację pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Autorska wersja bajki o dziewczynce z zapałkami wprowadziła zgromadzonych gości w atmosferę zbliżających się świąt. Wzruszający spektakl skłonił wszystkich do refleksji nad otaczającym światem i do zrozumienia istoty świąt Bożego Narodzenia. Po spektaklu dzieci wręczyły rodzicom świąteczne upominki i wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku.

Więcej…
 
WIGILIJNE SPOTKANIE W GRUPIE SÓWKI PDF Drukuj Email

17.12.2018r. w grupie "Sówki" odbyły się zajęcia otwarte z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Podczas tego spotkanie przedszkolaki zaprezentowały swoim rodzicom układy taneczne do zimowych piosenek, których później ich również nauczyły. Dzieci pięknie wyrecytowały też wierszyki bożonarodzeniowe i wręczyły rodzicom drobne upominki. Jedną z atrakcji tego spotkania było również wspólne dekorowanie domowych pierniczków i wieszanie ich na choinkę. A temu wszystkiego towarzyszyło śpiewanie kolęd i pastorałek.

Więcej…
 
WESOŁYCH ŚWIAT ŻYCZYMY DZISIAJ WSZYSTKIM ... PDF Drukuj Email

19 grudnia 2018r. rodzice dzieci z grupy „Motylki” uczestniczyli w świątecznym spotkaniu przy choince. Przedszkolaki przygotowały dla swoich bliskich spektakl słowno-muzyczny związany z tematyką Świąt Bożego Narodzenia. Na koniec dzieci wręczyły swoim rodzicom świąteczne stroiki i wszyscy z radością zasiedli do wspólnego poczęstunku. W naszym przedszkolu na dobre zapanowała świąteczna atmosfera.

Więcej…
 
UBIERAMY CHOINKĘ -ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE KOTKI PDF Drukuj Email

W dniu 19 grudnia 2018r dzieci z grupy "Kotki" zaprosiły swoich rodziców na zajęcie otwarte pt. "Ubieramy choinkę".

Rodzice mieli okazję zobaczyć jak najmłodsze przedszkolaki uczą się czytać metodą symultaniczno (prawopółkulowo) - sekwencyjną (lewopółkulową) stworzoną przez prof. dr hab. Jagodę Cieszyńską. Poznali podstawowe założenia i korzyści stosowania tej metody. Dzieci nabyte umiejętności zastosowały podczas zajęcia, na którym ozdabiały choinki bombkami z samogłoskami.

Więcej…
 
SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI GÓRNICZYMI PDF Drukuj Email

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, nasze przedszkole realizuje program doradztwa zawodowego. Z tej okazji w grudniu do placówki zaproszeni zostali niezwykli goście – ratownicy górniczy z KWK „Mysłowice - Wesoła”. Pracownicy kopalni wytłumaczyli przedszkolakom na czym polega ich praca oraz wykonali pokaz prawidłowo przeprowadzonej reanimacji. Tuż po nim dzieci mogły spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy. Dodatkowo miały okazję obejrzeć profesjonalny sprzęt, którym na co dzień posługują się ratownicy. W końcowej części spotkania przedszkolaki wspólnie stwierdziły, że praca ratownika górniczego to niezwykle ważny, ale także niebezpieczny zawód.

Więcej…
 
POCZYTAJ MI ...SŁONECZKA PDF Drukuj Email

W piątek 14 drudnia w grupie „Słoneczka” gościła pani Bogumiła Mądrala, która przeczytała dzieciom legendę TORUŃSKIE PIERNIKI i bajkę PIERNIKOWY LUDZIK.

Po wysłuchaniu legendy i bajki, dzieci wspólnie z p. Bogusią przygotowały słodki lukier do posmarowania pierniczków.

Gdy już wszystko było gotowe, dzieci samodzielnie i według własnych pomysłów dekorowały pierniki. W czasie wesołej pracy, dzieciom najbardziej smakowało, oblizywanie słodkich paluszków.

Więcej…
 
SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE W GRUPIE PSZCZÓŁKI PDF Drukuj Email

W dniu 13.12.2018 r. dzieci z grupy „Pszczółki” zaprosiły swoich najbliższych na przedstawienie jasełkowe. Oprócz Jezuska, Maryi i Józefa na scenie można było zobaczyć śnieżynki, pastuszków i aniołki. Występ uświetniły piosenki świąteczne, kolędy i taniec uroczych śnieżynek. Tuż po złożeniu życzeń, dzieci obdarowały rodziców małymi upominkami.

Życzymy, aby święta przyniosły spokój oraz radość. Wiara niech codziennie dodaje sił i energii. A szczęście i pomyślność niech Państwa nie opuszczają!

Więcej…
 
SPOTKANIE WIGILIJNE- MISIE PDF Drukuj Email

Tradycją naszego przedszkola są spotkania bożonarodzeniowe, które wprowadzają w nastrój świąt Bożego Narodzenia oraz dają dzieciom możliwość poznania tradycji tych świąt.

12 grudnia 2018 w grupie „Misie” odbyło się spotkanie wigilijne. Przedszkolaki przedstawiły swoim rodzicom program artystyczny: wiersze, tańce, zaśpiewały kolędy oraz zaprezentowały bajkę „ Dziewczynka z zapałkami”.

Więcej…
 
WYRAŹNI NA DRODZE PDF Drukuj Email

6 grudnia 2018r. dzieci z grupy „Motylki” wzięły udział w tegorocznej edycji projektu

„WyRaźni na drodze”.

W ramach projektu uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych „Jestem widoczny -jestem bezpieczny”. Przedszkolaki utrwaliły podstawowe zasady i przepisy ruchu drogowego: poruszanie się chodnikami, wzdłuż jezdni, przechodzenie przez ulicę w miejscach oznakowanych . Poznały jak prawidłowo korzystać z odblasków, aby być widocznym na drodze. Omówiły pozytywne oraz negatywne zachowania pieszych w ruchu drogowym.

Więcej…
 
MIKOŁAJ PDF Drukuj Email

10 grudnia 2014 roku, w naszym przedszkolu, był dniem pełnym radosci i wrażeń dla wszystkich przedszkolaków. Do naszego przedszkola przybył Mikołaj wraz z aktorami teatru "SKRZAT" z Krakowa, którzy przygotowali spektakl zimowy, a bohaterka pomagała leśnym przyjaciołom. Za pomoc spotkała ja nagroda od Mikołaja.

Po spotkaniu z Zosią, Krasnalem, bałwankiem i drwalem, dzieci okrzykami i piosenkami zaprosiły Mikołaja do siebie.

Więcej…
 
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA -SŁONECZKA PDF Drukuj Email

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w grupie „Słoneczka”odbyła się 05 grudnia. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromnym piórem „Słoneczko”.

Więcej…
 
WIEM CO JEM- ZAJĘCIA W GRUPIE SŁONECZKA PDF Drukuj Email

Dzieci z grupy „Słoneczka” uczestniczyły w zajęciach w ramach akcji „Podróż do krainy pełnej zdrowia”. Przedszkolaki przypomniały sobie wiadomości na temat zdrowego odżywiania. Segregowały zdrowe i niezdrowe produkty, uzasadniając swój wybór. Każde Słoneczko już wie co jest zdrowe a co nie.

Więcej…
 
BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK ZNA POJAZDY RATUJĄCE ŻYCIE- ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PDF Drukuj Email

W dniu 03.12.2018r. w Przedszkolu nr 2 w Chełmku odbyło się rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego- technicznego pt. „Bezpieczny przedszkolak zna pojazdy ratujące życie i numery alarmowe”

Konkurs skierowany był do dzieci 3-6 letnich i ich rodziców.

Wpłynęło 78 różnorodnych prac plastycznych - pojazdów, które cechowała ogromna realność, estetyka i solidność wykonania. Prace zostały wyeksponowane na wystawie zorganizowanej w sali gimnastycznej Przedszkola nr 2.

Więcej…
 
KWIATUSZKI W BIBLIOTECE PDF Drukuj Email

W czwartek 29 listopada dzieci z grupy „Kwiatuszki” wybrały się do biblioteki szkolnej. Przedszkolaki dowiedziały się czym różni się biblioteka od księgarni, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak się w niej zachowywać   oraz jak chronić książki przed zniszczeniem. Spotkanie w bibliotece przybliżyło przedszkolakom literaturę dziecięcą oraz jej autorów. Dzieci w skupieniu wysłuchały bajkę pt. „Miś Paddington”.

Więcej…
 
PODRÓŻ DO KRAINY ZDROWIA KWIATUSZKI PDF Drukuj Email

Dzieci z grupy „Kwiatuszki” uczestniczyły w zajęciach w ramach akcji „Podróż do krainy pełnej zdrowia”. Przedszkolaki przypomniały sobie wiadomości na temat zdrowego odżywiania, ułożyły piramidę żywienia z rozsypanych puzzli, a następnie omówiły jej budowę oraz dowiedziały się się jaka jest zasada ułożenia pięter piramidy. Na zakończenie zajęć dzieci segregowały zdrowe i niezdrowe produkty, uzasadniając swój wybór.

Więcej…
 
ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA PDF Drukuj Email

W dniu 26.11.2018r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tegodnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym misiem. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: czytanie opowiadań Wandy Chotomskiej „Dzionek szalonek i inne przygody Kubusia Puchatka”, ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, konkursy, poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach, degustowały misiowe ciasteczka oraz wykonały prace plastyczno - techniczne.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 15