"SŁONECZKA" W KRAKOWIE PDF Drukuj Email

18 czerwca 2016r „SŁONECZKA” wybrały się do KLOCKOLANDU w Krakowie. Podczas pobytu w centrum nauki i zabawy dzieci uczestniczyły w projekcie "Tajemnicze królestwo zwierząt".

Starsze „Słoneczka”, na warsztatach zbudowały ROBOzwierzaka młodsze w tym czasie budowały z klocków Duplo wspaniałą żyrafę w zagrodzie. Po warsztatach wszystkie spędziły aktywnie czas w strefie interaktywnej. Tu dzieci wspaniale się bawiły mogąc wprawiać w ruch przygotowane w gablotach roboty, różne pojazdy, makiety z filmów np. Gwiezdnych wojen.

Dużym zainteresowaniem cieszyły makiety z kolejkami torowym, dźwig oraz wąż, który po przybliżeniu palca kąsił. Świetnie bawiły się przy wyrzucanym bączku. Po zabawach chętnie zjedły drugie śniadanie. Pełni wrażeń, po tak mile spędzonym czasie,Traktem Królewskim przeszły psd Wawel do Smoka Wawelskiego.

W pobliżu smoka „Słoneczka” przekąsiły małe co nie co i wyruszyły do Krakowskiego ZOO, gdzie spotkały :słonie, goryle, pingwiny, żyrafy, wielbłądy i duże koty.

Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola.