ŚWIĘTO MARCHEWKI PDF Drukuj Email

W piątek 11 października 2019r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Marchewki” w ramach realizacji ogólnopolskiego programu profilaktycznego „Kubusiowi przyjaciele natury”.
Tego  dnia  wszystkie  dzieci  przyszły  do przedszkola ubrane  w kolor marchewkowy. Celem   zajęć  w DNIU MARCHEWKI było  poznanie  walorów  smakowych  i  odżywczych   warzyw,  a w szczególności marchewki. Dzieci dowiedziały się skąd przybyła, jak jest zbudowana, jakie cenne dla zdrowia  witaminy się kryją w marchewce i co można z niej zrobić – największą ciekawostką był dżem i ciasto marchewkowe.

Dzień ten wypełniony był tańcami przy piosenkach o marchewce, zabawami matematycznymi i sprawnościowymi  a także twórczością plastyczną z marchewką w roli głównej. Dzieci obserwowały proces powstawania naturalnego soku marchwiowo – jabłkowego i porównywały smak marchewki w trzech różnych konsystencjach stwierdzając, że sok jest pyszny ale chrupanie marchewki służy  zdrowiu zębów.
Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy przedszkolaki zadowolone wróciły do domu.
Dzięki tego typu działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów, zagadek rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie.

MOTYLKI

PSZCZÓŁKI